Domažlické nemocnici hrozí v dubnu kolaps, obávají se na hejtmanství

1. březen 2017 | 12:16
Nemocnice. Foto: archiv MojeDomažlicko.czNemocnice. Foto: archiv MojeDomažlicko.cz

DOMAŽLICE - Na plzeňském hejtmanství vypukla obrazně řečeno panika. Z interního oddělení domažlické nemocnice chce odejít primář interního oddělení David Gerber a toto oddělení trpí personální nouzí, napsal server iDnes.cz.

Reklama

Provoz interny je od začátku roku omezený.

A někteří krajští politici burcují své kolegy k jednání. Na situaci v Domažlické nemocnici při jednání zastupitelů upozornil předseda zdravotního výboru Miloslav Zeman (ANO). "Odchází primář interny a hrozí její zavření. Zabývala se tím rada? Máte řešení?"

Na to reagoval Richard Pikner (TOP 09), který apeloval na vedení kraje, aby začalo jednat. "Nemůžeme čekat, až někdo vymyslí státní koncepci. To se děje dvacet let a žádná koncepce není."

Radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD) reagovala, že odhadnout situaci, jaká v Domažlicích bude v dubnu, je složité. "Zatím řešení nemáme. Intenzivně pracujeme na tom, abychom personální situaci zlepšili."

Domažlická nemocnice dlouhodobě těžko hledá lékaře. Pokud by přestala fungovat i interna, která je považována za základ každé nemocnice poskytující akutní péči, pro oblast Domažlicka by mohly nastat "krušné časy".

Hejtmanství prý chtělo zajistit výpomoc lékařů z Plzně, ale to nevyšlo s odkazem, že i nemocnice v krajském městě mají nedostatek lékařů.

Milena Stárková uvedla, že pokud dojde k nutnosti uzavřít oddělení akutní interny z důvodu nedostatku lékařů, existuje možnost rozdělit pacienty mezi  nemocnice ve Stodu a v Klatovech.

Jediným akcionářem Domažlické nemocnice je Plzeňský kraj.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Nešikovnost za volantem: Srazili se dva mladí řidiči

Nešikovnost za volantem: Srazili se dva mladí řidiči

20/7 / AKTUALITY / DOMAŽLICKO - U Vránova na Domažlicku se srazili dva mladí řidiči. Jeden z nich skončil v nemocnici. Zdá se, že za karambolem byla řidičská nezkušenost.


Dvouleté díte usedlo za volant. Otec skončil s polámanými žebry

Dvouleté díte usedlo za volant. Otec skončil s polámanými žebry

17/7 / AKTUALITY / DOMAŽLICE - Se zlomenými žebry poté, co ho přejelo vlastní auto. Muž skončil po nehodě na vlastním dvorku u rodinného domu v Domažlicích v nemocnici. Vozidlo přitom mělo nastartovat dvouleté dítě.


Domažlice jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Domažlice jsou prošpikovány kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / DOMAŽLICE - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Domažlicku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Babylon se má dočkat obchvatu. Projekt nově splnil ekonomickou návratnost

Babylon se má dočkat obchvatu. Projekt nově splnil ekonomickou návratnost

1/3 / AKTUALITY / BABYLON - Kamiony by přece jen nemusely projíždět přímo Babylonem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) znovu otevřelo možnost vybudovat silniční obchvat a přeložku I/26 mimo obec.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeDomažlicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDomažlicko.cz na Facebooku


Redakce MojeDomažlicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!