V Zelenovském údolí u Domažlic vznikne nová naučná stezka

12. duben 2016 | 22:46
Cedule. Foto: archiv DMLCedule. Foto: archiv DML

Domažlicko - Více než desetikilometrovou naučnou stezku V Zelenovském údolí chtějí vybudovat Domažlické městské lesy (DML) v okolí Zelenova u Domažlic. Její součástí budou interaktivní tabule, lavičky, altán, stojany na kola a počítá se i s využitím speciální mobilní aplikace. Turistům a milovníkům přírody nabídne hned 12 zastavení.

Reklama

Naučná stezka bude začínat u cyklostezky na Havlovice a pokračovat bude lesem směrem na Zelenov kolem vrcholu Dmout. Návštěvníkům představí Zelenovské rybníky a okolní krásnou přírodu. Poznávat se budou houby, ptáci, lesní zvěř, dřeviny, ryby, vodní ptáci, květena nebo obojživelníci. Počítá se i s využíváním tzv. QR kódu pro speciální mobilní aplikaci.

Okolí Zelenovských rybníků je velmi oblíbenou a vyhledávanou lokalitou pro turisty i cyklisty. V tomto komplexu se také nachází výukové a rekreační centrum Zelenov, které slouží především k výuce lesní pedagogiky.

Originální bude naučná stezka zejména ve výběru obsahu interaktivních a informačních tabulí. „Veškeré živočichy, rostliny a houby jsme vybírali dle toho, s čím se zde skutečně lidé mohou setkat a na textech se podíleli naši lesníci, aby seděly na místní podmínky,“ uvedl Josef Forst z DML.

Veřejnosti by se měla nová naučná stezka představit v září 2016.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Opilec s Mercedesem prorazil plot a vjel na cizí zahradu

Opilec s Mercedesem prorazil plot a vjel na cizí zahradu

14/8 / AKTUALITY / HOLÝŠOV - V sobotu 12. srpna museli policisté řešit případ, při kterém opilý řidič skončil na zahradě u cizího rodinného domu.


Objevte Libochovice, zámek s hradem v Poohří

Objevte Libochovice, zámek s hradem v Poohří

8/8 / ŽIVOTNÍ STYL / LIBOCHOVICE - Možná jste nikdy o Libochovicích neslyšeli, přitom zámek je vyhedlávanou lokací filmařů. Mnoho českých pohádek, ale i zahraničních filmů, videoklipů a reklam bylo natočeno v tomto městě v Poohří.


Nešikovnost za volantem: Srazili se dva mladí řidiči

Nešikovnost za volantem: Srazili se dva mladí řidiči

20/7 / AKTUALITY / DOMAŽLICKO - U Vránova na Domažlicku se srazili dva mladí řidiči. Jeden z nich skončil v nemocnici. Zdá se, že za karambolem byla řidičská nezkušenost.


Dvouleté díte usedlo za volant. Otec skončil s polámanými žebry

Dvouleté díte usedlo za volant. Otec skončil s polámanými žebry

17/7 / AKTUALITY / DOMAŽLICE - Se zlomenými žebry poté, co ho přejelo vlastní auto. Muž skončil po nehodě na vlastním dvorku u rodinného domu v Domažlicích v nemocnici. Vozidlo přitom mělo nastartovat dvouleté dítě.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeDomažlicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDomažlicko.cz na Facebooku


Redakce MojeDomažlicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!